Sınav Kaygısı ile Baş Etme ve Test Çözme Teknikleri Semineri

Sınav Kaygısı ile Baş Etme ve Test Çözme Teknikleri Semineri


Kasım 2014 Tarihinde Yayınlandı.

5 Kasım Çarşamba günü TEOG SINAVINA GİRECEK 8.Sınıf öğrencilerimize seminer yapıldı.Sınavlarda sorumlu olunan derslere yönelik bilgilerin bilinmesi kadar sınav becerilerinin de gelişmiş olması başarıyı etkileyen bir unsurdur. Eflatun Ortaokulu Rehber Öğretmeni Ü.Gülsüm ALP, sınav kazandıran sınav alışkanlıklarına yönelik öğrencilere Sınav Kaygısı semineri yaparak çok önemli bilgiler verdi.

Eflatun Ortaokulu Rehber Öğretmeni Ü.Gülsüm ALP, sınav tekniğinde ‘’BİLGİ, YORUM ve HIZ’’ın çok önemli üç etken olduğunu vurgulayarak, sınav kazandıran sınav alışkanlıklarına yönelik öğrencilere çok önemli bilgiler verdi.

Ü.Gülsüm ALP’in öğrencilere sınav öncesi yol gösterecek önerileri şöyle: Sınav becerilerinizi geliştirmek için konuya yönelik olarak yeterli miktarda ve kaliteli soru çözülmesi gerekir.

Belli bir plan ve program çerçevesinde hareket etmek her şeye yetişmeyi sağlar. Kaygı genellikle bizim yargılarımız ya da duruma yüklediğimiz anlam nedeniyle ortaya çıkar. Bu nedenle sınav kaygısı ile ilgili şunu söylemek çok doğrudur, öğrencileri kaygılandıran sınavdan çok sınava yükledikleri anlamdır şeklinde sınava 3 hafta kala öğrencilerimiz bilgilendirildi.© Copyright 2014 EFLATUN KOLEJİ

Created by inotek

 WEBMAIL GİRİŞ

© Copyright 2014 EFLATUN KOLEJİ - Created by inotek


popüler cevap