İl Milli Eğitim Müdürümüz, İngiliz Kasabası Atölyesinin açılışını gerçekleştirdi

İl Milli Eğitim Müdürümüz, İngiliz Kasabası Atölyesinin açılışını gerçekleştirdi


Ocak 2017 Tarihinde Yayınlandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, Eflatun Eğitim Köyü tarafından uygulamalı yabancı dil öğrenmeyi amaçlayan İngiliz Kasabası (English Town) Atölyesinin açılışını gerçekleştirdi.

Türkiye’de ilk ve tek olan 1000 m2 alan üzerine kurulu English Town’un açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan’ın yanı sıra Sur İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Uçak, TRT Diyarbakır Bölge Müdürü Abdullah Öztürk, Eflatun Eğitim Köyü Genel Müdürü Ahmet Aybak ve okul idarecileri katıldı.

Açılış kurdelası kesiminin ardından English Town’u gezen İl Müdürümüz Aslan ve beraberindekiler, daha sonra okulun toplantı salonuna geçti. TEOG sınavında tüm soruları doğru cevaplayan Eflatun Eğitim Köyü öğrencilerinden Esmanur Dedebaş, Yiğit Berke Çevik ve Kübra Şilan Akyıldız’a plaket ve hediyeleri verildi.

Ödül töreninde konuşan İl Müdürümüz Aslan, “Okulunuza ilk girdiğimde fiziki anlamda çok beğendim. Böyle güzel binaların içine girip derine indiğimde yapılan çalışmaların da bina kadar güzel olduğunu gördüm. Ayrıca bu kadar güzel başarılara imza attığınız için de sizleri tebrik ediyorum. Gerek TEOG’da bütün soruları doğru cevaplayarak başarı sağlayan öğrencilerimizi, gerek İngilizce sınavlarında başarı sağlayan öğrencilerimize tebriklerimi iletiyor, başarılarının devamını diliyorum. İnanıyorum ki bu başarılar daha da artacak ve İlimiz eğitim-öğretim alanında hak ettiği değere kavuşacaktır” dedi.

İl Müdürümüz Aslan’ın konuşmasının ardından Diyarbakır’da ilk kez uygulanan TOEFL JUNIOR, TOEFL PRIMARY sınavları ve CAMBIRIDGE YLE- PET sınavlarında yüzde yüz başarı sağlayan öğrencilere başarı belgeleri ve hediyeleri verildi.

Ödül töreni, toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Kaynak: Diyarbakır MEB© Copyright 2014 EFLATUN KOLEJİ

Created by inotek

 WEBMAIL GİRİŞ

© Copyright 2014 EFLATUN KOLEJİ - Created by inotek


popüler cevap