Eflatun Eğitim Köyü’nde Oryantasyon Günleri - 9

Eflatun Eğitim Köyü’nde Oryantasyon Günleri - 9


Eylül 2015 Tarihinde Yayınlandı.

Kurulduğu günden bu yana sürekli insan kaynaklarının performansını arttırmaya ve geliştirmeye önem veren ‪Eflatun‬ ‎Eğitim‬ Köyü ‪TKY‬ (Toplam Kalite Yönetimi) çerçevesinde ‘Oryantasyon Günleri’ eğitimlerine devam ediyor.

Bugünkü eğitimi ‘Kalite ve Strateji Geliştirme Direktörü’ ve aynı zamanda ‪KALDER‬’in (Türkiye Kalite Derneğinin) ‘‪‎Türkiye‬ ‪‎Kalite‬ ‪‎Ödül‬ ‎Değerlendiricisi‬’ olan ‪Kasım AYBAK‬ verdi. Konu ise ‘Kurumsal Yönetim’ anlayışı yani kurumun ‪misyonu‬, ‪vizyonu‬, ‪temeldeğerleri‬ ve genel işleyişiydi.

Kasım AYBAK sunumunda; pozitif ilimleri aklın ışığı olarak gören; ancak insanın akıldan ibaret olmadığı gerçeğiyle, vicdanı tatmin eden değerleri de önemseyen bir eğitim anlayışını benimsediklerini ve geçmişin insani erdemleriyle, bugünün teknoloji ve gelişmelerini harmanlayarak geleceği şekillendiren bir eğitim yapısını ortaya koyduklarını belirtti. Devamında merkezine İnsanı koyan; sosyal, zihinsel, ruhsal ve fiziksel gelişime adanan bir eğitim sistemi ile çocuklarımıza; günümüzde “uzak” görünen ahlaki ve insani olguları hatırlatmak; özünü kaybetmeden de dünya standartlarına ulaşılabileceğini göstermek için yola çıktıklarını, söyleyerek “yaşadığımız bu topraklar, henüz tam olarak kaybetmediği değerleriyle de destek oldu bizlere. İşte bu amaç ve gücün ışığında yavrularımızın ufkunu açacak olan ve doğudayken batının gelişimine ortak olmak için çabalayacağız, yani ‘iyi olanı al, kötü olanı terk et’ anlayışıyla klasikle moderni, doğuyla batıyı, geçmişle bugünü sentezleyeceğiz.” Dedi. Kasım AYBAK devamında “Vizyonumuz; Türkiye’nin farklı bölgelerinde de yeni Kurumlar kuran, dünyadaki gelişmelere katkıda bulunan, öğrencilerinin uluslararası sahalarda sesini duyurabildiği, geleceği şekillendirecek insanları yetiştiren bir kurum olmaktır. Üstlendiğimiz misyon gereği ise; Demokrasiye ve insan haklarına saygılı, eleştirebilen, en az iki yabancı dil bilen, sınırları aşıp dünya insanı olabilen, öğrenmeyi ömür boyu süren bir disiplin olarak gören, insani erdemleri benimsemiş, dürüst, ahlaklı, mutlu bireyler yetiştiren; öğrenci merkezli bir kurum olmaktır.” dedi.© Copyright 2014 EFLATUN KOLEJİ

Created by inotek

 WEBMAIL GİRİŞ

© Copyright 2014 EFLATUN KOLEJİ - Created by inotek


popüler cevap