Değerli Öğrenciler! Eflatunlu Olmak İçin Yarış Başladı...

Değerli Öğrenciler! Eflatunlu Olmak İçin Yarış Başladı...


Ocak 2015 Tarihinde Yayınlandı.

Değerli Öğrenciler! Eflatunlu Olmak İçin Yarış Başlıyor...
Diyarbakır genelinde Eflatun Okulları Giriş Sınavı 07 Mart - 08 Mart 2015 tarihlerinde yapılacak."Eflatun'da burslu okumak mı istiyorsun? Yapabilirsin!" sloganı ile bugün itibari ile "Eflatun Giriş Sınavına" başvuru startı verilecek.

Özel Eflatun Okulları tarafından geleneksel olarak düzenlenen "Eflatun Koleji Giriş Sınavı'na" her yıl olduğu gibi bu yılda Diyarbakırlı öğrencilerin yoğun ilgi gösterilmesi bekleniliyor.Eflatunlu olmak isteyen öğrenciler 01Mart2015 tarihine kadar her hafta sonu Ceylan Karavil Park, Ninova Park AVM'lerde ayrıca Eflatun Eğitim Köyü'nde ise her gün ve sürekli olarak başvuruda bulunabilirler.

İlköğretim ve lise düzeyinde her yıl ortalama altı bini aşkın öğrencinin yarıştığı sınav dört seansta gerçekleştirilecek.

Başarılı öğrencilere Türkiye'nin önde gelen kolejlerinden birinde burslu okuma imkanı sunan bursluluk sınavına Diyarbakır ve ilçelerinden ve yakın illerden öğrenciler de katılabilecekler.

Eflatun Eğitim Köyü kampusunda gerçekleştirilecek sınavda 4. sınıftan 11. sınıfa kadar öğrenciler kendi akranlarıyla yarışacak. Sınavın sonucuna göre kategorilerinde başarılı olan öğrenciler, Eflatun Okulları'nda burslu okuma şansı elde edecek.

Öğrenciler içeride ter dökerken veliler de Eflatun Okulları'nın kampus alanını gezebilecek okulu yakından görme fırsatı yakalayacak. Birçok veli, Okulun Fiziki Alanını, Uzay Bilimleri Merkezini, Medical Center'ini, Diyarbekir Kültür Evini, Yüzme Havuzlarını gezerek heyecan ve stres atarken, diğer veliler ise Rehberlik Servislerden "Eğitim Modelleri" hakkında bilgi alabilecekler.© Copyright 2014 EFLATUN KOLEJİ

Created by inotek

 WEBMAIL GİRİŞ

© Copyright 2014 EFLATUN KOLEJİ - Created by inotek


popüler cevap