”BİR EFLATUNÎ KİTAP OKUMA”

"BİR EFLATUNÎ KİTAP OKUMA"


24.04.2014 Tarihinde Yayınlandı.

Eflatun Koleji, öğrenci, öğretmen ve velilerin oluşturduğu, yaklaşık iki bin kişinin katılımıyla gerçekleşen önemli bir etkinliğe imza attı.

Eflatun Eğitim Köyü kampüsünde gerçekleşen etkinlikte öğrenci, öğretmen ve veliler topluca kitap okudular.

22 Nisan Salı günü gerçekleşen program, kitap okumanın önemi anlatılarak başladı. Sonrasında Eflatun Ailesi olarak topluca kitap okundu. Program sonunda öğrenci ve velilerin getirmiş olduğu kitaplar, başlatılan “Sosyal Sorumluluk” projesi adı altında seçilen kardeş okullara, öğrenci temsilcileri aracılığıyla gönderildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Eflatun Eğitim Köyü Genel Müdürü Ahmet AYBAK, “Kitaplarla dost, arkadaş olduğumuzda bilinç düzeyimiz yükselir, yaşadıklarımızı daha iyi kavrayabilir ve yorumlayabiliriz. Doğruları görebilir, birilerinin de görmesine yardımcı olabiliriz. Kitap okuma bilinci üzerine farkındalık gerçekleştirmek üzere başlattığımız “Bir Eflatunî Kitap Okuma” sosyal sorumluluk projesi dahilinde, ülkemizdeki kitap okuma oranının düşük olması nedeniyle kitap okuma kültürünün yaygınlaşmasını amaçladık. Okunan kitaplar Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa belirlenecek olan kardeş okullara dağıtılacak ve aynı etkinlik o okullarda da gerçekleştirilecek. Bu vesileyle başlatmış olduğumuz “Sosyal Sorumluluk” projesine katılım sağlayan tüm Eflatun Ailesine teşekkür ederim.” dedi© Copyright 2014 EFLATUN KOLEJİ

Created by inotek

 WEBMAIL GİRİŞ

© Copyright 2014 EFLATUN KOLEJİ - Created by inotek


popüler cevap