24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması


24 Kasım 2014 Tarihinde Yayınlandı.

Eflatun Eğitim Köyü'nün Genel Müdürü Ahmet AYBAK, öğretmenler günü nedeni ile bütün öğretmenlerimize kırmızı karanfil dağıttı. Ayrıca Eflatun Eğitim Köyü Genel Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile öğretmenlerimize ve ailelerine yönelik bir gece düzenlendi. Gecede, Eflatun Eğitim Köyü, İdari ve Mali İşler Koordinatörü Kasım AYBAK, günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaptı. Kasım AYBAK'ın açılış konuşması;

"
Bu anlamlı günde, sizlerle beraber olmaktan mutluyum. Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gün ve bunu sizlerle beraber kutlayacağız.

Evet Arkadaşlar!
Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmenlik, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden bir gönül işidir. Bundan dolayı da karşısına çıkabilecek zorluklar kendisini yıldırmayacaktır, yıldırmamalıdır.

Bizim öğretmenliğe bakış açımız; her işi bilen, her işi yapan, bilgi deposu ve ayaklı kütüphane olmak değildir. Bilgi kaynaklarını öğreten, yönlendiren ve değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir anlayıştır.

Öğretmenlik, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir.

Baş döndürücü bir dönüşüm ve gelişimin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bunun için siz değerli öğretmenler yenileşim ve gelişmeleri yakından takip etmeleri gerekir. Öğretmen, hayatının her aşamasını planlamalıdır. Planı olmayanlarının, başkalarının planına dahil olurlar.

Öğretmen, yarını bir gün önceden yaşayan kişi olmalıdır. Onun hayalleri olmazsa, başkalarının hayallerinin de önemi olmayacaktır.

Evet Arkadaşlar!
5 yıl önce temelini atığımız bu eğitim kurumunda, "bütün insanların eşit yaratıldıkları" ilkesine inanarak yeni bir eğitim anlayışı getirdik.

Şimdi bizler böyle bir temel üzerine kurulmuş bir eğitim kurumunun ayakta kalması için büyük bir mücadele içindeyiz.

Daha öncede belirttiğim gibi; büyük bir gelişim ve dönüşümün gerçekleştiği bir dünyada yaşıyoruz. Biz, çocuklarımıza en güzel eğitimi, en güzel modern ortamlarda vermek için bütün maddi imkanlarımızı seferber ettik. Bu yüzden, bu eğitim kurumunu başarıya götürmenin bir parçası olma mutluluğunu beraber yaşamalıyız.

Bu mutluluğun devamı için ve bundan böyle; kendini esas adaması gerekenler siz değerli öğretmenlerimiz ve çalışanlarımızdır.

Bu bitmemiş ve bizden sonrada devam edecek olan görevi, bu noktadan alıp daha da ileriye taşımalıyız.

Biz burada, bu görevi sırtlanıp, fedakarlıkla, büyük bir kuvvet ile daha çok daha çok ilerlemek zorundayız ki; bizden sonra gelenlere, başarımızı, mutluluğumuzu bir hiç uğruna yaşamadığımızı ispatlayabilelim.

Geleceğimize ışık tutan siz değerli öğretmenlerimizin, tekrar Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Yaşamanız boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim.

" dedi.

Daha sonra günün anlamı ile ilgili Eflatun Ortaokulu Müd.Yrd. A.Rezzak BAŞAK "öğretmenin" adlı şiiri okudu.

Gecenin sonunda ‘Taare Zameen Par’, türkçe adıyla ‘Yerdeki Yıldızlar’ veya ‘Her Çocuk Özeldir’ filmi izlendi. Öğretmen ve idarecilerin halı saha futbol maçı ile gece tamamlandı.© Copyright 2014 EFLATUN KOLEJİ

Created by inotek

 WEBMAIL GİRİŞ

© Copyright 2014 EFLATUN KOLEJİ - Created by inotek


popüler cevap