Farkımız | Eflatun Eğitim Köyü

Farkımız


 • Uzay Bilimleri Merkezi

  Meteoroloji istasyonu ve gözlemevini de içinde barındıran Uzay Bilimleri Merkezi, öğrencilerin dünyamızın evrendeki yerini algılamalarına, astronomi ve fen bilimleriyle ilgili teoriden ziyade uygulamalı dersler almalarına yardımcı olur. Öğrenciler, havanın müsait olduğu ay tutulması vb. etkinlikler döneminde akşamları bir araya gelerek evrenin sırlarını keşfe çıkarlar.  Robostar teleskobu özellikleri için tıklayınız

 • Medical Center

  Eflatun Eğitim Köyü Medical Center’da ilaç takibi, pansuman, ateş ölçümü, rahatsızlıkların belirtilerini tespit etmek gibi hizmetler rutin faaliyetler arasında. Medical Center, temel olarak Tıp ve Diş Polikliniği olmak üzere ikiye ayrılıyor. Tam donanıma sahip olan merkezde, periyodik sağlık ve diş kontrolü yapılmakla birlikte, öğrencilerimizin sağlık sorunlarına yönelik medikal çözüm ve önerilerde bulunulacak.


 • Müzik Odaları

  Okulumuzda eğitimi verilen müzik aletlerinin bulunduğu ve kullanıldığı odalardır. Eflatun Eğitim Konsepti’nde önemli bir yeri olan müzik eğitiminin gerçekleştirildiği yer olan müzik odaları, öğrencilerin müziksel becerilerini uygulamaya döküp ritimle dile getirdiği mekânlardır.


 • Açık ve Kapalı Spor Alanları

  Öğrencilerin sportif ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan açık ve kapalı spor alanları eğitim sistemimizin önemli parçalarından biridir. Öğrenciler, açık tenis kortu, futbol halı saha, basketbol ve voleybol alanları, mini golf, masa tenisi, badminton, ve langırt gibi farklı spor alanlarında kendilerini geliştirebilir, takım halinde il, bölge ve ülke bazında yarışmalara katılabilir, ders aralarında veya spor saatlerinde günün stresini atabilirler.


 • Meteroloji İstasyonu

  Meteoroloji İstasyonu Uzay Bilimleri Merkezi’ni oluşturan bölümlerden biridir. Öğrenciler, bu bölümde hava tahminlerinin nasıl elde edildiğini ve bunların hangi araç-gereçlerle gerçekleştirildiğini yakından görme fırsatı bulurlar.

 • Çocuk Trafik Eğitim Merkezi

  İleride birer sürücü adayı olacak minikler erken yaşta trafik kurallarıyla karşılaşıyor, trafik ışıklarını tanıyıp öğreniyor ve kurallara uymayı pratik olarak öğreniyorlar. Anaokulu ve İlköğretim birinci kademe öğrencileri için hazırlanan Çocuk Trafik Eğitim Merkezi, çocukların eğlenerek öğrendikleri yerlerin başında geliyor.

 • Sanat Merkezi

  Bu Sayfa Hazırlanıyor..

 • Anfi Tiyatro

  Eflatun’da düzenlenen çeşitli etkinliklerde kullanılmak üzere açık hava anfi tiyatro mevcuttur. Bahçede yer alan anfi tiyatro, gerek öğrenciler tarafından gerekse okul tarafından düzenlenen aktivitelerde kullanılır. Öğrenciler için aynı zamanda dinlenme ve sosyalleşme alanı olarak da kullanılır.


 • Mutfak ve Yemek Salonları

  Birim müdürleri, uzmanlar ve öğrenci temsilcilerinin hazırladığı listeler doğrultusunda alanında uzman aşçı ve aşçı yardımcıları tarafından hijyenik bir ortamda hazırlanan yemekler mimari açıdan göz kamaştıran bir ortamda öğrenci ve öğretmenlere sunulacaktır. Aynı anda okuldaki öğrencilerin tamamına hizmet verebilecek kapasitede olan mutfak ve yemek salonu, öğrencilere kantin alışkanlıklarını unutturacak türden bir ortam sunuyor.


 • Bilgi Evi

  Eflatun Bilgi Evi kaynak materyaller, sanat, bilim, edebiyat ve diğer alanlardaki kitapların yanı sıra öğrencilerimizin ilgi alanlarına hitap edebilecek kitaplara da ev sahipliği yapan bir ev. Anaokulu, ilköğretim ve lise düzeyindeki öğrenci ve eğitmen kadromuzun ihtiyaçlarını düşünerek müfredat programları doğrultusunda seçilen kitaplar, Eflatun sistemi için büyük önem taşıyor. Sahip olunan kitapların yanı sıra dijital kütüphane üyelikleri ile farklı veritabanlarına erişen öğrencilerimiz çok zengin bir arşivden faydalanabilecekler.

 • Kongre Merkezi

  Kent geneline hitap eden etkinliklere cevap verebilecek kapasitede dizayn edilen kongre merkezi sadece dönemsel ve yıl sonu etkinliklerinde değil aynı zamanda öğrencileri sanat ve kültür dünyasına atacak çalışmalarda da kullanılacak. Bunun yanı sıra çeşitli toplantılara ev sahipliği yapacak çok amaçlı toplantı salonu, sinema ve tiyatro salonları da eğitim kompleksimizde mevcut.


 • Bilgi Teknolojileri Merkezi

  Öğrencilerin 21. Yüzyıldaki gelişmelere karşı tam donanımlı olmalarını istiyor, bu doğrultuda öğrenciler için bilgi teknolojileri merkezi sunuyoruz. Eğitim-öğretim yazılımlarını da içinde bulunduran bilgisayarlar, öğrenciler tarafından kullanılmayı bekliyor. Bilgisayar derslerinin de verileceği alan olan merkez, öğrencilerin teknolojiyi yakaladığı bir yer olacak.

 • Köy Evi

  Eflatun Köy Evi, öğrencilerimizin şehirdeki hızlı hayattan uzaklaşıp farklı bir hayatı tanımasına imkân veren özel olarak hazırlanmış bir evdir. Öğrenciler bu evi ziyaret ederler, tandır ekmeği pişirirler, köy çeşmesinden avuçlarıyla su içerler, köy kahvesinde hep birlikte sohbet edip çay içerler. Eflatun Köy Evi’nin öğrencilerimizin kırsal alandaki yaşama yakından tanıklık ederek farklı ortamlara ayak uydurmalarını hızlandıracağını düşünüyoruz.


 • Kafeteryalar

  Okulumuzda öğrenciler, okulu ziyaret etmeye gelen misafirler, öğretmenler ve yönetim ekibi için hazırlanmış iki adet kafeterya mevcuttur. Biri fiziki yapı dâhilinde olup okuldakilerin genel ihtiyaçlarına cevap verecek düzeydedir ve periyodik olarak bakım ve kontrolleri yapılmaktadır. Diğeri ise okulun bahçesinde yer alan Café House’dur. Mimarisi itibariyle profesyonel bir kafeteryadan farksız olan Café House, öğrenci ve öğretmenlerimizin vakit geçirmek istedikleri yerlerdendir.


 • Hobi Bahçeleri

  Öğrencilerimizin doğal bir ortamda eğitim alması için sunulan mekânlardan biridir. Doğayla baş başa kalan öğrencilerin, çevresindeki canlı ve cansız diğer varlıkların da farkına varması sağlanır. Hobi bahçeleri, yaşayarak öğrenme ve öğrenerek yaşama anlayışımızla örtüşmektedir. Öğrencilerimiz; kendi fidanlarını diker ve düzenli olarak sular, bahçede meyve ve sebze yetiştirip topraktan verim almayı öğrenir.


 • Mini Hayvanat Bahçesi

  Tavşan, tavus kuşu, keklik gibi birçok hayvanın yer aldığı Eflatun Mini Hayvanat Bahçesi anaokulundaki çocuklarımızın en çok vakit geçirdikleri yerlerden biri. Hayvanlara dokunmak, onları beslemek ve sevmek çocukların ileriki yaşamlarında doğaya saygılı ve onu koruyan bireyler haline gelmelerine yardımcı olacak.


 • Resepsiyon Salonu

  Eflatun Eğitim Köyü, toplam 1000 kişi kapasiteli üç resepsiyon alanı ile özel günleri unutulmaz anlara dönüştürecek.


 • Gözlem Evi

  Uzaydan her türlü bilginin alınmasında kullanılan gelişmiş cihazlardan olan teleskop sayesinde gözlemevi Türkiye’nin en iyileri arasında haklı olarak ön plana çıkıyor. Dev kubbesi ile gözlemevi için en uygun fiziki ortama sahip olan Eflatun Eğitim Köyü Gözlemevi öğrencilerimizin hayata olan bakış açısını değiştireceğini biliyoruz.


 • Yüzme Havuzu

  Yüzme eğitimi sürecinde derslerin yoğunluğundan biraz daha sıyrılan öğrencilerimiz hem yüzmenin tekniklerini öğrenir hem de havuzda keyifli ve eğlenceli dakikalar geçirmenin sevincini yaşar. Öğrencilerimizin erken yaşlarda yüzme öğrenmesi ve yüzme sporunda profesyonel anlamda kendini geliştirmesi eğitmenlerimiz sayesinde mümkün olabilmektedir.


 • Sanal Tur

 • Binicilik Alanı

  Öğrencilerin en sevdiği alanlardan biri olan binicilik alanındaki midilliler öğrencilerimizin en iyi dostlarındandır. Hızla ilerleyen teknoloji dünyasından sıyrılarak daha sakin bir dünya olan doğaya dönmeleri için anaokulu ve ilköğretim öğrencilerimize fırsat veren binicilik alanı, öğrencilerimizin hayvanlarla arkadaşlık kurmalarına yardımcı olmaktadır.


 • Dökümantasyon Merkezi

  Dokümantasyon merkezinde eğitim-öğretim materyallerinin kâğıda aktarılması konusunda ihtiyaç duyulan dijital baskı makineleri mevcuttur. Bu birim, aynı zamanda fotokopi işlemlerinin gerçekleştirilmesi için de öğretmen ve yönetim ekibi tarafından kullanılmaktadır.© Copyright 2014 EFLATUN KOLEJİ

Created by inotek

 WEBMAIL GİRİŞ

© Copyright 2014 EFLATUN KOLEJİ - Created by inotek


popüler cevap